Nyirokmasszázs előnyei
A nyirokrendszer fontos méregtelenítő szerepet tölt be testünkben, ezért kezelése, gyógyítása nélkülözhetetlen a krónikus vagy akut betegségek kezelésében egyaránt. Egy alapbetegség kezelésének sikere gyakran azon áll vagy bukik, hogy mennyire sikerült támogatni a nyirokrendszer munkáját. A természetes gyógyítás éppen ezért egy sor olyan gyógymódot ajánl, amelyek segítségével eredményesen kezelhető a nyirokrendszer.
Testünket nyirokerek hálózata járja át, melyek finom hajszálerekként indulnak a sejtközti állományban, és innen a fölösleges folyadékot és az abban oldott anyagcsere-végtermékeket elszállítják. A nyirokerekben mindenütt nyirokcsomók találhatók, amelyek feladata, hogy kiszűrjék a sejttörmelékeket, a kórokozókat és a salakanyagokat, ugyanakkor itt termelődnek immunrendszerünk különlegesen specializált sejtjei is (limfociták). A kisebb csomók az erekben találhatók, a lágyékhajlatban és a hónaljban nagyobb nyirokcsomócsoportok helyezkednek el, valamint a nyakon és a hasüregben is igen sok nyirokcsomó van. Egy átlagos felnőtt szervezetében 500-600 nyirokcsomó található, amelyek a mandulákkal, a csecsemőmiriggyel és a léppel együtt a "nyirokszervek" csoportjába tartoznak.
Az kezelés lényege a pangó nyirokfolyadék elvezetése a kötőszövetből. Mivel a nyirokrendszer szoros kapcsolatban áll az immunrendszerrel, alapvetően meghatározza a szervezet regenerációs képességét, és segíti a salakanyag kiválasztását a szövetekben, így akadálytalan működése rendkívül fontos. A nyirokmasszázs időtartama 70-80 perc. A nyirokmasszázst kúraszerűen érdemes alkalmazni (8-10 alkalom) , ekkor fejti ki legjobban és leglátványosabban hatását!
Amire hatással van: cellulitisz (narancsbőr) csökkentésére, visszatérő felső légúti fertőzések esetén, immunrendszer stimulálására, klímax tünetei enyhítésére, ödémák kezelésére, premenstruációs tünetek enyhítésére, puffadás, székrekedés megszüntetése, általános immungyengeség allergia asztma esetén, alvászavar /álmatlanság esetén
